Telefon
WhatsApp

TERCİH DÖNEMİ DANIŞMANLIĞI

TERCİH DÖNEMİ DANIŞMANLIĞI

TERCİH DÖNEMİ DANIŞMANLIĞI

 

Mesleki ve eğitim tercih dönemi öğrencilerin en çok kararsızlık yaşadığı dönemlerden biridir. Seçkin Bireyler Kızılay ve Sincan şubelerimizde uzman kadrolarımız süreç boyunca öğrencilere destek olmuş ve onların yol haritasında büyük emekleri geçmektedir. Rehberlik ve Danışmanlık kadrolarımız sizlerin en büyük yardımcısı olmak için büyük bir çaba içerisinde çalışmaktadır.

İlk olarak tercih döneminde öğrencilerin kendini tanıması için yol göstermek birinci aşamadır. Bu aşamada öğrencilere verilen hizmet tercih yapacak öğrencinin yönelimlerini, isteklerini, yeteneklerini, kapasitesini, potansiyelini, hobilerini ve ne amaçladıklarını anlamalarını sağlamaktır. Bu aşamada giriş aşaması olup öğrencilerin aşama sonunda ne istediklerini ve neyi elde etmek uğruna çalıştıklarını açıkça belirlenmiş olur.

İkinci aşama ise öğrencinin meslekleri tanıması için verilen danışmanlık hizmetidir. Birinci aşamanın sonunda kendini tanımayı tamamlamış birey bu aşamada meslek kataloglarını ele alarak tüm mesleklerin ne ile ilgili olduğunu ve ne gibi katma değer kattığını ölçer. Bu aşamada tanınan meslek grupları öğrencinin aklında belirli sonuçlara yer açar. Çoğu öğrencinin hedeflediği bir meslek grubu vardır. Bu aşama hedeflerindeki meslek grupları için daha iyi bir tanıma ve öğrenme fırsatıdır. Bu aşama sonunda öğrenciler meslek grupları hakkında daha derin ve açık bilgilere sahip olmaktadır.

Son aşama ise öğrencinin kendisini ve mesleğini eşleştirme aşamasıdır. Bu aşamada öğrenci tanıdığı ve öğrendiği meslek gruplarından yönelimi olan bir mesleği kendiyle özleştirir. Dolayısıyla, öğrenci artık son aşamada kendisini uygun bulduğu mesleğe ulaşmış ve tercihini ona göre yapacak duruma gelmektedir.

Seçkin Bireyler Kızılay ve Sincan şubemizde öğrencilerimize verilen bu hizmet hem öğrencinin katılımıyla hem de uzman kadrolarımızın özverili çalışmasıyla başarı ile tamamlanmaktadır.

Paylaş:

Etiketler: KIZILAY KURS, kızılay kurs, sincan kurs, sincan dershane